Geri

Mentorlarımız

renan-burduroglu

Renan Burduroğlu

İNGEV
Eğitmen, Mentor, Danışman

2016’dan bu yana İNGEV’de başta girişimcilik olmak üzere iş geliştirme, pazarlama, satış, dijitalleşme ve iş geliştirme konularında eğitim, mentorluk ve danışmanlık vermektedir. Ayrıca kariyer mentorluğu da yapmaktadır. ACNielsen’da genel müdür olarak görev yaptıktan sonra 2001 yılında KMG kurucu ortakları arasında yer alarak Ipsos şirketine katılan Renan Burduroğlu, önce Ipsos Türkiye Perakende Araştırmaları Genel Müdürü olarak görev aldı. Daha sonra Ipsos’un global girişimi olan Ipsos Market Measurement’ın Global CEO’su görevini üstlendi. Hızlı tüketim malları, tekstil & hazır giyim, telekom, otomotiv, mobilya sektörlerinde, özellikle perakende yönetimi, pazarlama ve satış alanlarında yerel ve uluslararası birçok prestijli müşteriyle çalıştı.
Linkedin
SoydanCengiz

Soydan Cengiz


Eğitmen, Danışman

İNGEV’de girişimcilik, pazarlama, satış ve iş geliştirme konularında eğitim, danışmanlık ve mentorluk vermektedir. İş hayatına Unilever'de satış temsilcisi olarak başlayan Soydan Cengiz, daha sonra Nielsen Araştırma Şirketi ve Türk Telekom’da çalıştı, 2000-2012 yılları arasında ECR (Etkili Tüketici Tepkisi) Derneği'nde Genel Sekreter olarak görev yaptı. 2012-2019 yılları arasında ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) Genel Sekreteri olarak görev yaptı; ETÜDER'in kurumsal yönetimi, bütçe, mali ve operasyonel prosedürler, itibar programı yönetimi, pazarlama ve proje geliştirme alanlarından sorumlu oldu. 2019-2020 yılında GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Genel Sekreteri olarak görev aldı. Çok çeşitli perakendecilerle proje geliştirme ve uygulamadan sorumlu oldu.
Linkedin
mete-yurtsever

Mete Yurtsever

İnnoLabz
Kurucu

Nisan 2018’den bu yana firmalara “tasarım odaklı düşünme” ile değer yaratmada yol göstermek amacıyla eğitimler veriyor; çalıştay moderasyonu ve mentorluk yapıyor. Efes’te geçirdiği 20 senenin yaklaşık 14 yılında 5 ülkedeki Efes iştiraklerinde pazarlama ekiplerini ve fonksiyonunu yerinden yönetti. Efes İstanbul Genel Merkezinde ise Avrupa’dan Orta Doğu ve Asya’ya uzanan bir coğrafyada iş geliştirme projelerine marka yönetimi ve araştırma desteği Verdi; pazarlama yeteneklerini geliştirme ve inovasyon rolleri üstlendi.
Linkedin
yunus erduran

Yunus Erduran

Eğlenceli Bilim
Kurucu Ortak

Araştırmacı, sosyal girişimci. Türkiye'de 2 şirket ve kar amacı gütmeyen bir haber ajansı kurmuş. Aynı zamanda belgeselci ve 3 kitabın ortak yazarı. @arastirmaca podcast serisini hazırlıyor. Evrenin ve insanlığın iyiliği için çalışma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip. Araştırma, start-up geliştirme, yeni fikir yaratma konusunda ve uygulamalı tasarımlardaki tutku ve deneyimlerini verdiği konuşma, eğitim ve mentorluklarla paylaşmayı seviyor.
Linkedin
kadir-sahin

Kadir Şahin

KSA Denetim ve Mali Müşavirlik
Kurucu

Mali Müşavir Kadir Şahin KSA DENETİM şirketinin kurucusudur. KSA DENETİM mali müşavirlik ve muhasebe, denetim hizmetleri ve mali danışmanlık hizmetleri vermektedir. Öncesinde Varyap’ta muhasebe müdür yardımcısı ve İNGEV’de mali işler ve finans direktörü olarak çalışmıştır. Aynı zamanda İNGEV GDM’de girişimciler ve KOBİ’lere muhasebe ve finans alanında mentorluk, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Mülteci girişimciler ve şirketlerle, şirket türleri ve yapıları, SGK ile ilgili süreçler, vergiler, bankacılık sistemi başta olmak üzere tüm muhasebe ve finans konularında geniş bir çalışma tecrübesine sahiptir.
Linkedin
berna-dagdelen

Berna Dağdalen

Dağdelen Hukuk Firması
Kurucu Ortak

Avukat Berna Dağdelen, Dağdelen Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağı ve yöneticisidir. 1996 yılından bu yana Atamer Karaman, Paksoy Hukuk Büroları ile Finans Varlık, Sabancı Holding şirketlerinin hukuk departmanlarında kıdemli avukat olarak çalışmıştır. Aynı zamanda İNGEV GDM’de girişimciler ve KOBİ’lere iş hukuku alanında mentorluk, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Mülteci girişimciler ve şirketlerle, yasal mevzuat, iş sözleşmeleri ve çalışma izni başta olmak üzere iş hukuku konusunda geniş bir çalışma tecrübesine sahiptir.
Linkedin
kayhan-dural

Kayhan Dural

Conscious Lab, Kurucu
Gastromind, Kurucu Ortak

Mobil pazarlama ile başlayan sektör hikayesine sosyal medya, veri, strateji ve yaratıcı departmanlarda pozisyonlar ekleyerek 4129Grey, Ogilvy ve AKQA şirketlerinde Chief Digital Officer rollerini üstlenmiştir. 2023 itibarıyla yapay zeka destekli yeni nesil yaratıcı laboratuvar Consciouslab’i kurmuştur. 2024 itibarıyla hayata geçen, lezzet ve veriyi birleştiren girişim Gastromind’ın kurucu ortağıdır. Yapay zeka, yaratıcılık, pozitif bilim, teknoloji, veri, inovasyon ve felsefe odak alanlarını oluşturmaktadır. Girişimci, danışman ve mentordur. Konuşmacı ve eski progamer’dır.
Linkedin
didem-rastgeldi

Didem Rastgeldi


Danışman

KEDV’de 22 yıl boyunca yoksul kadınların ekonomik güçlenmesi, mikro kredi, kadın kooperatiflerinin ekonomik girişimlerinin güçlendirilmesi, dar gelirli kadınların mikro girişimciliği, finansal okuryazarlık alanlarında programlar geliştirdi ve uyguladı. Ayrıca kurumsal politika ve yönetmeliklerin oluşturulması, kurumsal değişim süreçlerinin yönetimi, özel sektör işbirliklerinin geliştirilmesi alanlarında çalıştı ve bireysel kaynak geliştirme, iletişim, insan kaynakları birimlerinin koordinasyonunu üstlendi. Şu an toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların güçlendirilmesi ve STK yönetimi alanlarında danışmanlık yapmaktadır.
Linkedin
rana-birden

Rana Birden

Kale Grubu
Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı

1999-2012 yılları arasında sırasıyla İktisadi Kalkınma Vakfı Kıdemli Araştırma Uzmanı, Avrupa Birliği Sivil Toplum Geliştirme Programı Proje Koordinatör Yardımcısı, Bahçeşehir Üniversitesi AB Araştırma ve Dokümantasyon Koordinatörü, Toplumsal Katılım ve Gelişim Vakfı Direktörü olarak görev yapan Birden, Sabancı Vakfı, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Charles Stewart Mott gibi birçok vakıf ve derneğin danışmanlığını yürüttü. Birden, 2012-2014 yılları arasında Global İlişkiler Forumu Derneği Genel Müdürü, 2014-2016 yılları arasında ise Türkiye Avrupa Vakfı ve C20 Yürütme Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmesinin ardından 2016 yılında Kale Grubu'na katıldı.
Linkedin
evren-doganc-coker

Evren Doğanç Çoker

EDC Communications Consultancy
Kurucu

15 yılı aşkın kurumsal iletişim, dijital pazarlama ve etkinlik yönetimi tecrübesiyle organizasyonların marka değerlerini, itibarlarını ve etkilerini artıran etkili iletişim stratejileri geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmaktadır. Sertifikalı eğitmen ve içerik pazarlamacısı olarak uzmanlık alanları arasında; stratejik iletişim, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, içerik oluşturma, proje yönetimi, etkinlik yönetimi ve eğitim yer almaktadır. Ayrıca dijital pazarlama, sunum teknikleri ve girişimcilik projeleri alanlarında mentorlukhizmeti de vermektedir. Ipsos Türkiye'de Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev aldığı 14 yıl boyunca; kapsamlı bir kurumsal iletişim stratejisi oluşturulmasında kilit rol oynamıştır. Evren Doğanç Çoker hali hazırda, kurumsal iletişim alanında özellikle B2B, turizm ve Sivil Toplum sektörlerindeki çeşitli kurumlara hizmet sunmaktadır.
Linkedin
fatih-ekin

Fatih Ekin


Danışman

Fatih Ekin, 2004 yılında global bir Fransız Otomotiv Yan Sanayi firmasında İnsan Kaynakları kariyerine başladı. Yaklaşık 20 yıllık kariyeri boyunca, çoğunluğu yabancı sermayeli, uluslararası orta ve büyük ölçekli firmaların İnsan Kaynakları departmanlarında birçok görev aldı. Sırasıyla Faurecia, Recticel, Nitto Bento, Kazancı Holding ve Arıtaş Cyrogenics’te İK Direktörü olarak çalıştı. Firmaların hem lokal hem de global seviyelerde projelerine dahil oldu. Kariyeri boyunca en çok üzerine düşündüğü ve çözüm üretmeye çalıştığı hususlar; İK, Kariyer Planlama oldu. Fatih Ekin, İK, mentorluk ve kariyer planlama çalışmalarını Paris’te devam ettirmektedir.
Linkedin
jin-dawod

Jin Dawod

Peace Therapist
Kurucu

Jin Dawod, teknolojiyi sosyal etki için kullanmaya adanmış deneyimli bir bilgisayar mühendisi ve sosyal girişimcidir. Peace Therapist'in kurucusu olarak, özellikle mültecilere ve çatışma etkilenen topluluklara yönelik, çok dilli ruh sağlığı hizmetleri sunan yenilikçi bir çevrim içi platformun geliştirilmesinde öncülük etmiştir. Jin'in ruh sağlığı desteğine ve barışın inşasına olan bağlılığı, Türk ve Suriyeli kadınlar arasında ekonomik güçlenmeyi ve sosyal uyumu teşvik eden Urfa Agro Kadınlar Kooperatifi'ni kurmasına yol açmıştır ortak olarak. Teknoloji alanındaki uzmanlığı ve sosyal değişim tutkusuyla, Jin, girişimcileri yenilik gücünü pozitif sosyal dönüşüm için kullanmaya teşvik ederek mentorlukta benzersiz bir bakış açısı sunmaktadır.
Linkedin
sema-ozcelik

Sema Özçelik


İnsan Kaynakları Danışmanı

Uzun yıllar İnsan Kaynaklarının eğitim, ücret ve yan haklar, performans, seçme yerleştirme, kariyer yönetimi gibi farklı alanlarında çalıştı. Ipsos Türkiye’de yaklaşık 20 yıl süren başarılı kariyer yolculuğunun ardından, danışman ve mentor olarak özellikle genç kadınların kariyer yolunda güçlendirilmesi amacıyla yürütülen projelerde mentor olarak fayda sağlamayı seçti. Eş anlı olarak İNGEV ekibinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görev yapmaktadır.
Linkedin