Geri

İNGEV GDM mentoru olun; kapsayıcı iş etkisi yaratın

Mentorlukla ana hedefimiz, girişimcilik yolculuğunun herhangi bir aşamasında olan her kesimden girişimci ve küçük işletmelerin bu yolculuklarının daha kolay ve sürdürülebilir olması için katkıda bulunmaktır.

İNGEV GDM mentor havuzu, farklı iş tecrübelerine sahip başarılı girişimciler, üst ve orta düzey yöneticiler ve mentor olarak destek vermek isteyen ve zaman ayırabilen iş insanlarından oluşur. Mentorluk süreci, mentorluk hizmeti alan kişi ve kurumun, alanında öncü mentorlarla eşleşmesi ile gerçekleşir.

İNGEV GDM mentorlarından beklentimiz, mentorluk hizmeti almak isteyenlere rehberlik etmeleri, desteklemeleri ve teşvik etmeleridir. Onlar adına işi yapmak değil, onlara işin nasıl yapılacağını öğretmeleridir. Mentorluk görüşmelerinin ilk seansı gönüllü, sonraki görüşmeler uygun bir fiyatlama dahilinde sunulur.

Mentorluk Süreci Nasıl İşler?

1

Talebin Mentora İletilmesi

“Mentor Bul” formu ile, mentorluk hizmeti almak isteyenlerden alınan talep uygun olan mentora iletilir. Bu form, mentorluk hizmeti talep eden kişi veya kurumun adı, sektörü, mentorluk almak istediği konu, soru ve hedefleri dahil olmak üzere detaylı bilgi içerir.
2

Mentorluk Görüşmesi

Mentor, bu bilgiyi mentorluk vereceği kişi veya kurumla ilk iletişimi kurmak için kullanır; toplantıda mentorluk alan tarafın işini, ihtiyaçlarını ve zorluklarını anlamaya çalışır, sorularını yanıtlar, işleri için doğru kararlar almalarına yardımcı olacak çözümlere, bilgilere ve kaynaklara yönlendirir. Mentorluk seansları genel olarak 30 ile 60 dakika arasında değişebilir. Mentorun zamanına göre haftada 1 veya 2 seans mentorluk talep edilebilir.
3

Geri Bildirim

İNGEV GDM’nin süreci düzenli takip edebilmesi için, toplantı notlarının kısa bir maille İNGEV GDM Mentorluk Hizmetleri mail adresine ve mentorluk hizmeti verilen kişiye iletilmesi beklenir.

Aşağıdaki konular sizler için de önemliyse, İNGEV GDM mentoru olmak için hemen başvurun!

  • İş kurmak isteyen girişimci adaylarına bu zorlu yolculukta yardımcı olmak istiyorum.
  • Rehberlik ve öneri ihtiyacında olan küçük işletme sahipleri ile bilgi ve tecrübelerimi paylaşmayı önemli buluyorum.
  • Kariyerine yeni başlayacak veya başlayanlara istihdam ve kariyer gelişimi konusunda öğrendiğim herşeyi aktarmak ve yolculuklarına katkıda bulunmayı istiyorum.
  • Kariyerimde tam zamanlı çalışırken elde ettiğim başarılardan aldığım tatmini, başkalarının başarılarına katkıda bulunmak üzere daha da artırmak istiyorum.
  • Değerli bir amaca yardımcı olmak, topluma geri vermek ve anlamlı bir katkıda bulunmak istiyorum.