Scroll Top

Start-Up Ön Hızlandırma Programı

Programın misyonu, tohum öncesi ve tohum aşamasındaki girişimlerin yatırımcılara ulaşmalarına, global hızlandırıcılara erişimlerine ve gelir kazanmalarına destek vermektir.

İNGEV – FoundersBoost Startup Ön Hızlandırma Programı Hakkında

İNGEV, Startup Ön Hızlandırma Programı kapsamında, 2022 yılı başında, dünyanın 1 numaralı startup ön hızlandırıcısı seçilen ABD merkezli FoundersBoost ile işbirliği anlaşması imzaladı. Türkiye ve yakın coğrafyadan başvuru yapan teknoloji şirketlerinin çeşitli değerlendirme aşamalarından geçerek kabul edildiği program, seçilmiş startupları global yatırımcılar ve hızlandırıcı programlara hazırlar.

FoundersBoost programının 2022 Bahar döneminde Türkiye’de ilk defa uygulanan programında 6 değerli teknoloji girişimi global yatırımcı ve hızlandırıcı programlar önünde kendilerini anlatma fırsatı buldular.

FoundersBoost Hakkında

Foundersboost 2017’den bu yana, dünya çapında 4.200’den fazla başvuru arasından seçilen 300’den fazla tohum öncesi ve tohum aşamasındaki girişimlerin hızlandırılmasına yardımcı olmuş global bir ön hızlandırma programıdır. Program mezunları YC, Techstars ve 500 Startups dahil olmak üzere dünyanın en iyi hızlandırma programlarına katılma şansını yakalayarak bugüne kadar $85 milyon üzerinde yatırım aldılar.

https://www.foundersboost.com/

FoundersBoost Ön Hızlandırma Programı; Mentör Odaklı Çalışma + Global Startup Ekosistemine Erişim

Foundersboost ve INGEV iş birliğinde yürütülen ön hızlandırma programı kapsamında seçilmiş startuplar  6 haftalık yoğun bir mentörlük sürecine girerler. Haftada bir gün, 3’er saatlik programlar şeklinde düzenlenen bu oturumların;

  • ilk saatinde haftanın konusu ile ilgili iş dünyası liderleri ve uzmanlarından konuşmalar / sunumlar dinlenir, sorular sorulur.
  • saatinde yatırımcı sunumları tüm mentörler tarafından değerlendirilerek, haftalık geliştirmeler yapılır.
  • saatinde ise girişimle aynı uzmanlık alanından mentörle bire-bir mentörlük seansları yapılır.

6 haftalık yoğun program sonunda startupların önce lokal Demoday, sonrasında da Global Investor Day için hazırdırlar. Her iki toplantıya da global yatırımcılar öncelikli olmak üzere hızlandırıcı programlar da katılır.

FoundersBoost Ön Hızlandırma Programı 6 Haftalık İçerik