İNGEV
Girişimcilik Destek Merkezi
(İNGEV GDM) İş Başında!

“İNGEV GDM, Suriyeli İşletmeler için Fark
Yaratmaya Devam Ediyor”

 
İNGEV GDM, “Uyum için İş Mentorları” projesi başladığından beri 200'den fazla şirketin kurulmasına, farklı sektörlerden 650'nin üzerinde Suriyeli işletmenin danışmanlık hizmeti almasına imkan sağladı. İNGEV GDM, Suriyeli işletmelerin finansal entegrasyonunu güçlendirmek ve sosyal uyuma destek olmak üzere, gelecek aylarda da faaliyetlerini hız kesmeden devam ettirecek.
 
Kurulduğu tarih olan 14 Aralık 2018’den – 20 Şubat 2020’ye kadarki dönem olan son 14 ayda İNGEV GDM kapsamında: 

 
- 3000'in üzerinde çağrı alarak, Suriyeli girişimcilerin Türkiye’de hukuki ve finansal mevzuata dair sorularını cevapladı.
- İş geliştirme, pazarlama, hukuk, finans ve bilişim teknolojisi konusunda 650'nin üzerinde Suriyeli işletmeye danışmanlık hizmeti verdi.  
- 200’den fazla şirketin kurulumu gerçekleştirdi.
- 14 “Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.
- 100’den fazla çalışma izni alındı.
- 4 iş geliştirme etkinliği, 2 webinar düzenlendi.
İNGEV GDM Haberler

Şirket Sahiplerine Özel Çalışma İzni Alıyoruz

Çalışma izni konusu, maaşlı işlerde çalışan Suriyeliler için olduğu kadar kendi işini kuran girişimciler için de önemli bir bariyer olmaya devam ediyor. Haberin devamı...

Girişimciler için İş Odaklı Webinarlara Start Verdik

Çevrimiçi eğitim olanaklarının hızla geliştiği bu günlerde Türkiye’nin her yerinden girişimcilere işlerini kurma ve geliştirmeleri için gerekli bilgi ve becerileri edindirme hedefiyle yola çıkan İNGEV Webinar dizisi, 29 Ocak’taki ilk bölümüyle yayına başladı. Haberin devamı...

Bilgilendirme Toplantılarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İNGEV Girişimcilerle uzmanları bir araya getirdiği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. 29 Aralık’ta İstanbul’da toplumsal uyuma destek vermek üzere faaliyet gösteren AMAN Center ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz toplantıya 20’den fazla Suriyeli İş adamı ve girişimci katıldı. Haberin devamı...

Danışmanlarımız Sizleri Bekliyor

Mülteci girişimciliği Türkiye’de nispeten yeni bir kavram ve girişimcilerle çalışanların kafalarındaki birçok soru işareti giderilmeyi bekliyor. Haberin devamı...

İNGEV GDM Videolar
Türkiye’de şirket sahiplerinin sorumluluklarından, aktif sektörlere, Türkiye’de iş bulmadan, fuarlara, KOBİ desteklerinden, ihracat teşviklerine 22 farklı konuda Suriyeli işletmelere kılavuz niteliğinde videolar hazırladık.
 
Ayrıca şirket sahiplerinin sorumlulukları, ABD’de iş kurmak, potansiyeli yüksek sektörler, çalışma izinleri ve Türk bankalarında hesap açma gibi kapsamlara da bu videolar aracılığı ile ulaşılabilir.
 
http://www.ingevgdm.org/videolar/
İNGEV GDM WEB SİTESİ YENİLENDİ 
Aralık 2018 tarihinden beri Suriyeli girişimcilerin şirket kurma, çalışma izni ve danışmanlık konularında hizmet aldığı İNGEVGDM, hem Türkçe hem de Arapça’da güncellenen yeni hali ile şirket sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.
 
Kurulu bir şirkete yönelik danışmanlık almak ya da sıfırdan şirket kurmak istiyorsanız: 
 
http://www.ingevgdm.org/basvuru/
“Better and Fair Life for All”…
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 İNGEV, Bütün hakları saklıdır.

Mail adresimiz:
info@ingev.org

Tercihlerinizi güncellemek ya da abonelikten çıkmak istiyorsanız lütfen bize email yoluyla bildiriniz.