İNGEV
Girişimcilik Destek Merkezi
(İNGEV GDM) İş Başında!

“Hizmetlerimiz Geniş Kitlelere Ulaşıyor
 
İNGEV GDM, “Uyum için İş Mentorları” projesi başladığından beri 84 şirketin kurulmasına, farklı sektörlerden 260 Suriyeli işletmenin danışmanlık hizmeti almasına imkan sağladı. 10 Şirket de kurulma aşamasında.

İNGEV GDM, Suriyeli işletmelerin finansal entegrasyonunu güçlendirmek ve sosyal uyuma destek olmak üzere, gelecek aylarda da faaliyetlerini hız kesmeden devam ettirecek.

 
Kurulduğu tarih olan 14 Aralık 2018’den - 15 Haziran 2019’a kadarki dönem olan son 6 ayda İNGEV GDM kapsamında:  
  • 1000'in üzerinde çağrı alarak, Suriyeli girişimcilerin Türkiye’de hukuki ve finansal mevzuata dair sorularını cevapladı.
  • İş geliştirme, pazarlama, hukuk, finans ve bilişim teknolojisi konusunda 260 Suriyeli işletmeye danışmanlık hizmeti verdi.  
  • 84 şirketin kurulumu gerçekleştirdi.10 şirketin de kuruluş işlemleri devam ediyor.
  • Suriyeli girişimci ve iş dünyasından kanaat liderlerini biraraya getiren İstanbul ve Gaziantep iş geliştirme etkinlikleri 22 Mayıs'ta Fatih Hilton'da, 30 Mayıs'ta Gaziantep Divan Otel'de gerçekleştirildi.
  • İNGEV GDM hukuk ve finans danışmanlarımız, Haziran ayında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde Suriyeli girişimciler için bilgilendirme toplantısı organize etti.       
     
İNGEV GDM Haberler
Kapasite Geliştirme Eğitimlerimiz Devam Ediyor
İNGEV olarak, Şubat ve Nisan 2019 tarihleri arasında 6 tane eğitim gerçekleştirmiştik. 1000’in üzerinde başvuru gelirken, 158 Suriyeli şirket sahibi, şirket yöneticisi ve potansiyel... Haberin devamı
Bilgilendirme Toplantılarımız, Şanlıurfa ile Devam Etti
İNGEV GDM’nin (İngev Girişimcilik Destek Merkezi) çalışmaları, ülke genelinde birçok Suriyeli işletme ve KOBİ tarafından biliniyor. Suriyeli şirketler farklı konularda danışmanlık... Haberin devamı
İNGEV GİRİŞİMCİLİK DESTEK MERKEZİ (İNGEV GDM) NE TÜR HİZMETLER VERİYOR?
İş fikri, iş planına veya mevcut bir işletmesi olan Suriyeli girişimcilere iş fikirlerinin hayata geçirmeleri, mevcut işletmelerinin kapasitesini arttırmaları ve işletmelerini büyütmeleri amacı ile tek çatı altında danışmanlık, iş ağlarına erişim ve şirket kuruluş desteği sunuyoruz.

Hizmetlerimizi incelemek için tıklayınız...
İNGEV GDM’DE BU AYIN İŞLETMELERİ
 
İNGEV GDM’nin kuruluşuna finansal destek sağladığı 84 şirketten, ticaret, inşaat, ithalat-ihracat, oyuncak, motorlu taşıt, turizm, yönetim ve idarı danışmanlık, mobilya dekorasyon, elektrik malzemeleri, reklam, gıda, grafik tasarımı konularında ticari ilişkilerinizi geliştirebileceğiniz, iş birliği olanakları yaratabileceğiniz 19 limited şirketi ve iletişim bilgilerini linkte paylaşıyoruz. 
İNGEV GDM EKİPTEN
 
BAŞAK TÜZÜN: SURİYELİLERİN GİRİŞİMCİLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ ALANINDA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.
 
İNGEV olarak, Suriyelilerin finansal entegrasyonunu sağlamak, ülke ekonomisine ve istihdama katkılarını arttırmak amacı ile girişimciliğin desteklenmesinin büyük bir önem taşıdığına inanıyoruz. Suriyeli girişimcilerin iş fikirlerini hataya geçirmeleri, mevcut işletmelerinin kapasitesini arttırmalarını desteklemek amacı ile hayata geçirdiğimiz İNGEV GDM; Arapça Destek Hattı, danışmanlık, şirket kuruluş ve muhasebe, eğitim ve ağ oluşturma desteğini tek çatı altında vermeye devam ediyor.

Aralık ayından itibaren, hukuki ve finansal konularda girişimcilere bilgi veren Arapça Destek Hattımız 1008 sayıda çağrı cevapladı. Satış, Pazarlama, İş Geliştirme; Hukuk, Finans ve IT Danışmanlarımız 265 Suriyeli girişimciye danışmanlık hizmeti verdi. 84 Suriyeli girişimcinin şahıs ya da limited şirket kuruluş işlemlerini tamamladık ve bu işletmelere muhasebe desteği sunuyoruz.
 
Öte yandan, Suriyeli işletmelerin Türkiye’de işbirliği ağı oluşturma süreçlerini desteklemek amacı ile Building Markets ve Habitat Derneği ile işbirliği içerisinde Ağ Oluşturma etkinlikleri düzenledik. Gaziantep ve İstanbul’da imalat, tekstil, hammadde üretimi, bilişim ve hizmetler sektöründe çalışan 105 Suriyeli girişimciyi bir araya getirdiğimiz etkinliklerinde girişimciler için büyüme fırsatları, yeni pazarlara açılım için gereken destekler ve fırsatlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve Suriyeli işletmeler farklı sektörlerdeki işletmeler ile ağ oluşturma fırsatına sahip oldu. Temmuz ayında Mersin’de ihracat sektöründe, İstanbul’da bilişim sektöründe faaliyet gösteren Türk ve Suriyeli işletmeleri bir araya getirdiğimiz 2 farklı ağ oluşturma etkinliği düzenleyeceğiz ve Suriyeli girişimcilere danışmanlık ve şirket kuruluş desteği vermeye devam edeceğiz.
“Better and Fair Life for All”…
"İNGEV Girişimcilik Destek Merkezi", Building Markets, İNGEV ve Habitat kuruluşlarının ortaklığı ile yürütülen "Uyum için İş Mentorları: Türkiye'de Mülteci ve Ev Sahibi Topluluklar için Girişimciliğin ve İstihdamın Desteklenmesi" projesi kapsamında kurulmuştur. 
Share
Tweet
Forward